Czekolada Retro Cafe, Moniuszki 11 Łódź
koncert zespołu Zołotar Band

Zołotar BandRepertuar zespołu Zołotar Band to niezbadane obszary muzyki etnicznej.Dwa wspólne brzmiące żywioły , słowiańska dusza i porywające rytmy Ameryki Południowej są zespoleniem folku. Utwory to nasze własne interpretacje starych pieśni ludowych ujętych w oryginalnych aranżacjach, wzbogacone szerokim instrumentarium.Ciepły odbiór naszej muzyki podrywają publiczność do tańca, jak również wzruszają. Ciekawe połączenie białego śpiewu wschodniej duszy z południowym temperamentem stwarza niespotykane brzmienie i klimat. Główne inspiracje pochodzą ze słowiańskich kultur, wzbogacone rytmami z Ameryki Łacińskiej i Indii. Natomiast rytmy zaczerpnięte z flamenco stwarzają ognisty temperament do tańca. Dużą emocjonalnością wyrażają się ballady rosyjskie i dumki ukraińskie, tworząc romantyczny klimat. Inspiracją są pieśni obrzędowe sięgające naszych korzeni.
Zapraszamy wszystkich, którzy tęsknią za słowiańską duszą i pełnych emocji ballad i dumek wzruszających serca.
Osiągnięciem Zespołu jest udział w programie Must Be The Music oraz Międzynarodowym Festiwalu Inspiracji Folkowej w Łodzi , Festiwalu Merseyside w Liverpool , wywiad w radio BBC, Radio Łódź, Rock Time Radio, .Zespół  był uczestnikiem Turnieju Muzyków Prawdziwych w Filharmonii Szczecińskiej  Zespół nagrał swoją pierwszą płytę pt; Piołun.

https://www.youtube.com/user/ZolotarBand

Wstęp – konsumpcja i opłata wg własnego uznania.

Zapraszamy w  piątek dnia 08.12.2017 r. o godz. 19.00

 
Wieczór piosenek literackich i poetyckich

 

Zapraszamy na wieczór piosenek literackich i poetyckich w wykonaniu duetu "Biuro Tłumaczeń" i Lucjana Wesołowskiego.

Duet "Biuro Tłumaczeń" to Piotr Kulpa, który jest autorem większości tekstów i muzyki oraz  Kasia Chmiel, która napisała największy hit duetu. Piotr śpiewa, gra na gitarze i harmonijce ustnej, jest laureatem ogólnopolskich konkursów poetyckich, przeglądu OPPA w Warszawie, autorem powieści, opowiadań, dramatów, wierszy i bajek. Kasia śpiewa i gra na różnych instrumentach, zwykle małych rozmiarów, jak flet prosty czy rondelek.Lucjan Wesołowski  śpiewa od końca lat 70. ballady i piosenki poetyckie, otrzymał w roku 1983 II nagrodę na festiwalu OPPA (Ogólnopolski Przegląd Piosenki Autorskiej) w Warszawie, a w roku 1984 główną nagrodę na Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie.

Wykonuje niemal wyłącznie własne kompozycje, napisane do swoich tekstów lub do wierszy różnych poetów, przede wszystkim Joanny Kulmowej. W roku 2011 ukazała się jego płyta „Nieś muzyko słowa mądre”, zawierająca nagrania archiwalne z lat 80.

Startujemy 15 września o godzinie 19.00.

Wstęp – konsumpcja i opłata wg własnego uznania.

 
Koncert "SOBIE SAMEMU UMARŁEMU"

"Biuro Tłumaczeń" i Lucjan Wesołowski